NFVB Lederprogram er skreddersydd for frisør- og hudpleiebedrifter. Gjennom fysiske og digitale samlinger, coaching og oppfølging underveis får du konkrete verktøy og trening som gjør deg til en bedre leder. Det er en investering som vil synes på bedriftens bunnlinje!
Eiere og ledere i NFVBs medlemsbedrifter deltar her i et utviklingsprogram tilpasset bransjen og hver enkelt deltaker. Programmet passer perfekt for ledere i både frisør- og hudpleiebedrifter. Vi har mange felles rammer og utfordringer, og kan inspirere og lære av hverandre.
Personlig program
Programmet ledes av Alf Inge Cleve-Stiansen, som har bred erfaring fra coaching og lederutvikling i frisør- og hudpleiebransjen. Han vil starte med individuell analyse og gjennomgang av hver deltakers bedrift. Fellessamlingene har en praktisk tilnærming og progresjon, med konkrete, individuelle handlingsplaner mellom hver samling. Gjennom hele programmet jobbes det med person- og bedriftscase. Lederutviklingsprogrammet gir en NFVB ledersertifisering.
Løfter
Deltakerne som følger hele programmet og utfører oppgavene vil få stort utbytte av NFVB Lederprogram.
- Du vil føle seg tryggere i lederrollen.
- Du vil få konkrete verktøy og metoder for enklere å fylle lederrollen.
- Du vil sammen med sine medarbeidere skape bedre økonomiske resultater.
- Du vil treffe andre ledere og skape gode fremtidige relasjoner.
- Du vil oppleve mye moro på veien - å utvikle seg skal være gøy og spennende!
Inkludert i programmet
- 9 hele kursdager
- 4 seanser à 30 min. med individuell ledercoaching per telefon, fordelt utover i programmet
- 2 digitale seanser
- 2 lederevalueringer
- Tilgang til e-læringsplattform for materiell, filmer, webinarer, diskusjon, deling av erfaring og kunnskap
- Dagpakker, konferansefasiliteter (lunsj, kaffe m.m.)
- Avsluttende festmiddag etter siste kursdag
Fokus på ditt personlige lederskap
- Analyse/gjennomgang av din virksomhet før oppstart av program
- Praktiske verktøy og teknikker som du kan ta i bruk umiddelbart
- Arbeid med din virksomhet fortløpende for å få mest mulig opplevd verdi
Ledernettverk
Etter sertifisering vil du som deltager inngå i nettverket NFVB Leder Alumni. Det er et faglig og sosialt nettverk for de som har gjennomført NFVB Lederprogram. Som deltager i nettverket vil du blant annet få tilbud om en årlig samling samt tilgang til en digital læringsplattform.
Samlinger
Samling 1: 23. - 24. april 2025
- Meg og mitt lederskap
Samling 2: 10. - 11. juni 2025
- Sammenhengen mellom mitt lederskap og lønnsomhet
Samling 3: 26. - 27. august 2025
- Meg som coachende leder I
Samling 4: 16. -17. oktober 2025
- Meg som coachende leder II
Samling 5: 20. november 2025
Sertifisering og felles middag
Tider alle samlinger:
Dag 1: kl. 10.00 – 17.00
Dag 2: kl. 08.30 – 15.30
Sted: Scandic Lillestrøm
Pris per person: 33.400 eks. mva.
Prisen dekker kurs med dagpakker og avsluttende festmiddag.
Deltakere besørger og dekker selv reise og eventuelle opphold i forbindelse med kurset.
PÅMELDING HER
For mer informasjon, kontakt kursleder Alf Inge Cleve-Stiansen.
Telefon: 456 01 058
E-post: ais@getleadingedge.com

Om Alf Inge Cleve-Stiansen
Daglig leder, partner og trener i Leading Edge
Alf Inge er en av Skandinavias fremste prestasjonsutviklere, og har en genuin glede og interesse i å arbeide med utvikling av lederskapet, forandringsprosesser, nye konsepter og bedriftsinterne programmer. Han er en av få som vitenskapelig har dokumentert det lederskapet som skaper den beste prestasjonskulturen.
Alf Inge er en internasjonalt sertifisert NLP-trener, har en mastergrad i Strategy & International Business og en krigsskoleutdannelse.
Se også artikler om NFVB Lederprogram
- Hva kjennetegner de mest lønnsomme salongene?
- Bli trygg i lederrollen!
- Våg å ta lederrollen
- Nye muligheter, ny kunnskap og nye krefter
- Ledere for fremtiden
- Hva står i veien for godt lederskap?
- Lederråd for krisetider
- Ta ansvar for gode kundeopplevelser
- Lønnsomt lederskap - garantert
- Spennende lederutvikling med inspirerende resultater
- Ledere må stå støtt i seg selv
- Selg fagkunnskap!
- Ledere med ambisjoner
- NFVB Alumni: Lederutvikling gjennom aktivt nettverk
