En av NFVBs fremste oppgaver er å sikre at våre medlemsbedrifter skal være de beste arbeidsplassene, der ansatte og kunder skal føle seg trygge på at alt er gjennomført topp standard. Nå lanseres NFVB Bransjestandard, med veiledning, hjelp og sjekkliste for å kunne dokumentere bedriftens profesjonalitet.
Som introdusert på siste digitale medlemsmøte så lanseres nå NFVB Bransjestandard. Dette er første fase på veien som skal føre frem til NFVB Autorisasjon innen 2025.
NFVB Autorisasjon gjennomføres trinnvis i 3 faser med NFVB Bransjestandard:
Bedriften dokumenterer kvalitetskravene gjennom en egenrapportering.
NFVBs medlemmer vil nå få:
De som rapporter til NFVB om at de kvalifiserer til NFVB Bransjestandard 1 vil få kvalitetsmerking til bruk i salong/klinikk og på digitale flater.
NFVB har i mange år jobbet med å utvikle en kvalitetsstandard for bransjen. Den skal sikre at bedriftene gir de ansatte og kundene den beste og tryggeste opplevelsen i salongene. Vårt mål med bransjestandarden har derfor vært å veilede bedriftene om hva som skal til for å drive på en seriøs og profesjonell måte, samt å signalisere til kundene at de befinner seg i en salong av ypperste kvalitet.
Wella Care produktene er relansert. Invigo Shampoo kommer nå i 300 ml størrelse og et nytt design. Spesialproduktene kommer fortsatt i 250 ml størrelse. Designet på Invigo Conditioner og Mask er også fornyet. Emballasjen er redusert og gir mindre plast per ml, og bygger på resirkulert materiale med opptil 80 % resirkulert plast.
Leverandør: Wella Professionals